неділя, 6 листопада 2016 р.


Тема : Яке частування – таке й дякування.
Матеріал уроку: Іван франко «Лисичка й журавель».
Мета : Ознайомити учнів із жанром літературної казки ; життєвим  і творчим
              шляхом  Івана Франка. Навчати самостійно визначати дійових осіб ,
               характеризувати героїв казки ; правильно висловлювати свої думки.
              Формувати вміння складати план. Удосконалювати  діалогічне мовлен-
              ня ; уміння стисло переказувати прочитане ; навички правильного і ви-
              разного читання, уміння працювати самостійно, в парах. Розвивати
               увагу, пам ять, швидкість мовлення, навички читання тексту в особах,
               навички правильного інтонування речень. Формувати  ціннісне ставлен-
                ня до людей (виховувати гостинність , порядність).
Обладнання : складові таблиці, картки для словникової роботи , картки із скоро-
             мовкою, картки із словами , портрет І. Я. Франка, ілюстрації до казок, ви-
             ставка книг І. Франка.
                                                           Хід уроку
І. Мотиваційний етап.
1) Організаційний момент
-Сіли , діти, всі рівненько.
Посміхнулися гарненько.
Наш дзвінок нам дав сигнал-
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
-Діти, яким би ви хотіли б щоб був наш урок ? А якими ви повинні бути на уроці?
2) Мовна розминка
а ) Робота із скоромовкою.
-Прочитайте скоромовку «луною», вголос повільно, пошепки швидше, вголос
якнайшвидше. Розкажіть скоромовку по пам яті.
Журавель шукає броду –
Жабенятко – скік у воду.
Жук до жаби : -жу-жу-жу,
Журавлеві…(розкажу).
б )Чистомовка «луною».
Єць –єць-єць – довговухий заєць ніс хліба…(окраєць).
Ця-ця-ця – добиралась до зайця хижа…(лисиця).
Ни-ни-ни – дикі…(кабани).
Ли-ли-ли – всі жолуді …(з їли).
Ед-ед-ед – бджоли виробили…(мед).
Їв-їв-їв – а ведмідь його весь…(з їв).
в) Розчитування за складовою таблицею.
3) Перевірка домашнього завдання. Вправа «Диктор».
-Ви готували уривки з казок. Тож будете в ролі дикторів і прочитаєте чи розка-жете уривок з казки. А всі інші учні будуть відгадувати назву казки.
- Хто автор цих казок?
4) Метод «Асоціативний кущ»
- З якими словами асоціюється слово «казка»? (Розум, добро, зло, вигадка, кінець, дід і баба).
ІІ. Цілевизначення, планування.
-Казка народилася у сиву давнину. Вона  виникла значно раніше, ніж люди нав-чилися писати. Тому їх не могли записувати, а переказували один одному. Зго-дом і мя автора забувалося. Казка ставала народною. На відміну від народних, є казки автори яких відомі. Тому їх називають авторськими, або літературними.  Сьогодні на уроці ми ознайомимось з літературною казкою «Лисичка і Жура-вель» автор якої Іван Франко. (Діти читають тему уроку, яка написана на дошці). Які цілі поставимо до уроку відповідно темі? (Діти визначають цілі уроку).
ІІІ.Опрацювання навчального матеріалу.
1.Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом І.Я. Франка.
а) Бесіда з дітьми.
-Хто такий казкар? Чи важко писати казки? Чому?
б)Розповідь вчителя про І. Франка. Розгляд портрету, виставки книг І. Франка.
в) Опрацювання статті «Іван Якович Франко» (про нього).
-Прочитайте статтю і розкажіть, що ви дізналися про І. Франка таке, що я не розповідала вам про нього.
-Де народився І.Франко?  Скільки творів написав?
-Яку збірку казок видав?
2.Фізкультхвилинка
Ми з-за парт мерщій встаємо,
Лінькам волі не даємо.
Руки вгору, руки вниз
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири кроки.
Ліньки наші відлетіли,
Ми за парти тихо сіли.
3.Опрацювання казки І. Франка «Лисичка і Журавель»
а) Відгадування загадок
Вона руденька ще й хитренька,
Не велика й не маленька.
Вона – вовчику сестричка,
А зовуть її …(лисичка).
Довгі ноги, довгий ніс.
Прилетів – обід приніс:
Смачних жабеняток
Для  своїх маляток.(журавель).
в)Вправа «Мозковий штурм»
-Хто бачив лисичку, журавля? Що ви про них знаєте?
г)Робота над заголовком
-Діти, про що буде ця казка?
д)Словникова робота
Вправа на розширення кута зору( на карточках).
е)Слухання казки.
Вчитель читає до слів «розсердилася лисичка». Далі діти дочитують самі.
є)Самостійне читання казки в парах.
ж)Повторне читання казки вголос «буксиром».
з ) Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
-Прочитайте  у казці уривки, де  Лисичка і Журавель запрошують один одного до себе на гостину.
-На що сподівався кожен з них?
-Прочитайте , яким було частування Лисички.
-Як їла Лисичка? А Журавель?
-Як Журавель віддячив Лисичці? Прочитайте.
-Чому Лисичка зареклася дружити з Журавлем?
и) Вправи на розвиток уваги і швидкості читання.
-Читання «Незнайком».
-Гра «Вовк і заєць».
ї) Читання казки в особах.
й) Поділ на логічно-завершені частини. Стислий переказ кожної частини.
І  . Рефлексивно-оцінювальний етап.
Гра «Вихвалялки».
-Похваліться, що ви робили на уроці.
Вправа «Мікрофон».
-Уявіть, що ви зустрілися з репортером з телебачення. Він хоче  дізнатися вашу думку про сьогоднішній урок. Взаємооцінювання. Оцінювання вчителем.
 ) Домашнє завдання.
Читати казку в особах. Учням з високим рівнем знань намалювати ілюстрацію до  казки.


Конкурсна програма до Дня Збройних сил України


Тема: КОНКУРСНА ПРОГРАМА ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Мета: створити атмосферу свята; розповісти учням про традиції святкува-ння Дня Збройних Сил України; виховувати любов до фізкультури і спорту; розвивати руховий апарат, фізичні вміння та навички, виховувати почуття дружби, колективізму; формувати ціннісне ставлення особистості до традицій.
Обладнання: плакат «Збройні Сили України – слава, гордість, міць країни!»; табло змагань; емблеми команд; набір літер слова «захисник»; гантелі; 2відра; тенісні м’ячі; 2 апельсини; 2 склянки; бинти; 2 призи, медалі, подарунки для хлопчиків; аудіозаписи.
                                                Хід заходу
Учитель . 6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України». Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
       У цей день ушановують і вітають людей у погонах, бійців діючих армій: офіцерів та солдат. Жінки та дівчата вітають усіх хлопців і чоловіків.
        Учні (по черзі)
1.Я вітаю діда й тата
З чоловічим справжнім святом!
2.Хто Вітчизну боронив –
Привітання заслужив!
3. Прадід мій пройшов війну –
Я вклоняюся йому.
4. В мирний час служив мій дід –
Захищав кордон,  як слід!
5.Нині будем святкувати.
Дід почне розповідати,
Як у армії служив, всіх згадає з ким дружив.
6. Прадід про війну розкаже,
Потайки сльозу змахне.
Фотографії покаже
І невесело зітхне…
7. Треба швидше підростати
І професію обрати ,
Щоб у армії служити
І Вітчизну боронити!
8. Сьогодні в нашій залі свято,
Тут сміху радощів багато.
Сьогодні хлопчиків вітаєм,
Всього найкращого бажаєм.
9. Хоробрими, сміливими ростіть,
Кордони України бережіть,
Продовжуйте батьківську справу,
Ростіть Вітчизні всі на славу.
   Учитель. Прошу вийти на сцену винуватців свята – майбутніх захисників нашої країни (Команда «Козаки» і команда «Лицарі»).
-А оскільки вони ще й захисники наших дівчат, то прошу дівчат зайняти  свої місця і подивитися на свою майбутню опору.
   Козаки і лицарі продемонструють свою сміливість, винахідливість, спритність, уміння виходити з будь-якої ситуації, підставляти , де треба, плече. Зі святом! Відмінного настрою та перемоги!
КОНКУРС «Збери слово»
Командам дається набір літер слова «захисник» (на картках) і пропону-ється скласти з них слово, відповідно до теми свята. Виграє та команда яка складе слово правильно і швидше за всіх.
КОНКУРС «Лівооооо…..руч»
Хлопці обох команд шикуються у шеренгу. За командою ведучого вони мають повертатися у той бік. У який накаже ведучий. Ця гра на координацію і реакцію. Хто повернувся останнім або не в той бік – залишає гру. Виграє команда, яка після 5 команд ведучого має більшу кількість гравців.
КОНКУРС «Найвитриваліший»
Від команди виходить по одному учаснику. Виграє команда , чий представник більше разів підніме гантелю.
КОНКУРС «Арм-рестлінг»
Команди висувають гравців приблизно однакової комплекції від кожної команди. Умови конкурсу: лікоть правої руки не повинен відриватися  від столу, однією рукою можна триматися за парту, вставати і підводитися зі стільця не можна. Починати лише за сигналом Виграє команда, яка отримала більше перемог.
КОНКУРС «Влучний стрілець»
Команди шикуються  у дві шеренги. Перед командами на деякій відстані ставиться відро, видаються тенісні мячі. Мета конкурсу: кожен учасник команди кидає у кошик по одному разу. Виграє та команда, яка влучить більше число разів.
МУЗИЧНА ПАУЗА.
Виконується танець.
КОНКУРС «Черговий кухар»
Від команди один представник, у кожного хлопця є два  апельсини, розрізані навпіл, і склянка. За свистком починайте видавлювати сік . за другим свистком відійти від склянок. Перемогла команда в  чиїй склянці соку більше.
КОНКУРС «Медсестри»
Це конкурс для дівчаток.  За командою ведучого вони починають бинтувати голови хлопців. Хто перший упорається – той і переможець.
КОНКУРС «Найпривабливіший»
Дівчата на смужках паперу пишуть прізвище хлопчика. Переможцеві вручають приз «Приз глядацьких симпатій».
МУЗИЧНА ПАУЗА.
Танок у виконанні дівчат.
Учитель. Ось і добігло кінця свято-змагання. Прошу всіх «Лицарів» і «Козаків»  вишикуватись. Слово – голові журі.
-Дорогі наші хлопчики! Вітаємо вас зі святом. Сподіваємося ,що прекрасна половина людства завжди знайде у вашій особі  доблесних лицарів і козаків. Перше місце посідає команда…, вона нагороджується золотими медалями. Друге місце посідає команда…,її учасники отримують срібні медалі.
Дівчата та хлопці стають півколом і декламують вірш(по рядку кожен) «Що то люди , за країна».

Свято 8-го березня



Тема заходу: В світі усе починається з мами
Мета заходу: надати дітям змогу привітати найдорожчих людей у світі; прищеплювати любов і повагу до жінки – матері , бабусі, сестрички, подруги; учити виразно інтонувати поетичні твори, співати пісні; розвивати творчі та артистичні здібності дітей; збагачувати духовний світ дитини; зміцнювати колектив класної родини; заохочувати батьків до участі у шкільному житті; виховувати в учнів естетичний смак, навички морально-естетичної поведінки; формувати ціннісне ставлення до родини.
Обладнання: святково прибрана зала, кульки, кошик з паперовими квітами для подарунків, відеречка, прищіпки, одяг, листки, маркери, парасольки.
                                                 Хід заходу
Вчитель. Доброго дня всім вам, наші любі гості! Щиро вітаю вас на нашому святі.
                            Вірш «В світі усе починається з мами»
Можна у світі немало зробити,
Перетворити зиму на літо.
Можна  моря й океани здолати,
Гору найвищу штурмом узяти.
Можна пройти крізь пустелю і хащі,
Тільки без мами не можна нізащо,
Бо найдорожче стоїть за словами,
В світі усе починається з мами.
Ведуча 1. Є в світі одне слово, перед яким усі народи низько  схиляють голови. Це слово – Мати . Це перше слово, яке з радісною посмішкою вимовляє дитина. Це те слово, яке найчастіше повторює людина в хвилини страждання  і горя. Людині , чия любов не знає меж, - мамі, - присвячується сьогодні це свято.
Ведуча 2. Мати – щира шанувальниця народної пісні, традицій і звичаїв, невсипуща піклувальниця про долю дитини, берегиня її сну і спокою, наставниця і порадниця у житті, захисниця у дні лихоліття. Сьогодні  ми вдячним словом вшановуємо матерів. Бажаємо добра і здійснення материнських мрій і надій, успіхів у вихованні дітей.
Ведуча 1. Сьогодні ми з вами
                 Прийшли всі на свято,
                 Щоб любе жіноцтво
                  Ось тут привітати.
Ведуча 2. Матусеньку дорогеньку,
Ведуча 1.  Бабусю рідненьку .
Ведуча 2. Сестричку і тітку.
Ведуча 1. І вчителів наших.
Ведуча 2. І наших дівчаток.
Всі разом. Сьогодні на святі ми будем вітати!
Ведуча 1. Шановні гості, любі мами!
Дозвольте  вам оповісти,
Що готувались ми завзято
Матусине зустріти свято.
Як добре нам жити і знати,
І вірити , друзі, весь час,
Що кращого слова ніж «мати»,
Немає у світі для нас.
Учні вірші.
         «Якщо говорити між нами …» М. Пономаренко
Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.
І казочка перша у світі,
І сонячна подорож в літо.
Найперші легенькі сніжинки
І сяюче диво – ялинка .
Від мами – і літери, й слово,
І зроблена разом обнова…
Якщо говорити між нами ,
То все починається з мами.

Сьогодні у світлому класі
Під поглядом теплих очей,
Ми вас наші мами, вітаєм
Від імені вдячних дітей!

Хай дзвенить повсюди пісня
Про найкращих наших мам!
Ми за все , за все на світі
Щиро дякуємо вам.

Кажуть ,що на світі              Кажуть, що без сонця                    Я до неї серцем
Сонце найясніше,                 Не розквітнуть квіти                     Любо пригорнуся,
Та всміхнеться мама -           А хіба без мами                             Хай сіяє сонце
І стає світліше.                       Є щасливі діти?                            Як моя матуся.

Ведуча 1. Відшуміла зима лютими морозами, відхурделила сніжними віхолами, а на зміну їй прийшла чарівна звабно-принадна красуня – весна . Тож недаремно саме вона  увібрала в себе одне з найкращих, найсвітліших свят – свято жінок.
Ведуча 2. Тож наше свято ми присвячуємо жіночності, присвячуємо найдорожчим людям на землі – мамам ! Шановні наші мами, бабусі, вчителі, дівчата! Щиро вітаємо Вас зі святом весни, з днем 8 Березня! Зичимо здоров’я із дзвінкої криниці, хліба запашного з української пшениці, рум’янців від калини, щоб були у настрої кожної днини.
Пісня « Свято мами»
Ведуча 1. Мати, мама, матуся… Скільки  ласки і тепла таїть це магічне слово, бо називає людину, яка завжди найближча, найдорожча, найдобріша, найкраща, наймиліша. Її очі супроводжують дітей у далекий життєвий шлях, материнська ласка гріє до старості. Мати  вчить мудрості, піклується, дає поради.
Ведуча 2. Ось уже багато років поспіль ми вітаємо 8 березня всіх жінок і дівчат із Міжнародним жіночим днем. Чи знаєте ви, чому саме цього дня! 8 березня 1911 року в Австрії, Німеччині, Швейцарії, Данії були мітинги, зібрання, на яких розповсюджували листівки з вимогами надавати жінкам рівні права із чоловіками. 8 березня 1913 року в Петербурзі вперше відзначили Міжнародний жіночий день.
Учень вірш «Вишиванка» В.Крищенко
Мама вишила мені квітами сорочку.
Квіти гарні, весняні :
-На , вдягай , синочку!
В нитці – сонце золоте, пелюстки багряні,
Ласка мамина цвіте в тому вишиванні.
Вишиваночку візьму, швидко одягнуся ,
Підійду і обніму я свою матусю.
Пісня «А сорочка мамина»
Учні вірші
Вірш «Доня» К. Перелісна

Матусенько, голубонько, ти ж моя єдина!
Я до тебе все тулюся, мов мала дитина.
Ти ж мене усе голубиш, сонечком взиваєш,
Все для мене, а про себе завжди забуваєш.
Як я виросту велика, зароблю я грошей
І куплю тобі я хатку і садок хороший.
Сядеш , нене, у садочку, відпочинуть руки,
Що для мене все трудились набирались муки.
Вірш «Гарне слово» К. Перелісна
Мама ! Мама ! – гарне слово,
Тільки скажеш – все готово!
«Мамо, кашки!» - кашка є.
«Мамо, чаю!» - вже наллє.
«Мамо, спатки!» - вже роздітий,
І у ліжку, і укритий.
«Мамо ніжку завяжи!»,
«Мамо, казку розкажи!».
Мама !Мама! – гарне слово.
Тільки скажеш – все готово!

Вірш  «Мамине свято» І. Кульська
Мамине свято я зустрічаю.
Я для матусі віршик вивчаю.
Я подарунок мамі роблю,
Я свою маму дуже люблю!

Вірш «Дуже люблю» К.Перелісна
Матусю , дай ручки твої поцілую,
За шийку тебе обійму,
І щічки погладжу.
Ти знає, матусю,
Як дуже тебе я люблю!
І ти мене любиш, хоч я неслухняний,
Частенько і шкоду роблю.
Та ти все пробачиш,
Мене поцілуєш,
І я тебе дуже люблю!

Ведуча 1. Діти сплять…Скільки їм залишилося того безтурботного сну? Мати молиться, тихенько змахує непрохану сльозу , просить у Всевишнього щасливої долі для них. І все це може тільки вона, наша Берегиня, наша мати! Тож хай і діти помоляться за своїх мам.

Учні молитву промовляють хором
Є у мене найкраща у світі матуся,
За неї до тебе , Пречиста ,  молюся,
Молюся устами, молюся серденьком
До тебе, небесна, Ісусова ненько.
Благаю у тебе, щирими словами
Опіки та ласки для любої мами.
Пошли їй не скарби, а щастя і долю,
Щоб дні їй минали без смутку , без болю
Рятуй від недуги матусеньку милу,
Даруй їй здоровя, рукам подай силу,
Щоб вивела діток у світ і у люди,
Щоб нами раділи , пишалися всюди.
За це я складаю в молитві долоні,
До тебе, Царице, на сонячнім троні!

Ведуча 1. «Святкова елегія»
У жінки свято кожен день
Коли кипить робота плідна,
Коли вона серед людей,
Усім,  як світло,  необхідна.
Коли розквітли у саду
Посаджені  її рукою квіти,
Коли з онуками ідуть
До неї в гості рідні діти.
Але найбільше в жінки свято,
Коли вона може віддати
Всю ніжність і тепло жіноче –
Голубити і цілувати
Того , кого вона захоче.
Щоб свято таїнства збагнути
Ще до схід сонця – на світанні,
Дитини перший крок почути,
Що зачала вона в коханні.
Тоді щодень к жінки свято,
Вона ж – дружина , жінка, мати.
     Ведуча 2.              Легенда про матір
  Зустрілись якось кілька людей і почали сперечатись , яке найкраще слово у світі.
«Здоровя»  « - відповів хворий.
Ні , «молодість» сказав старий.
Найкраще «хліб», відповів жебрак.
«Перемога» - сказав стрілець.
«Воля» - сказав невільник.
Ні, «правда» - сказав мудрець.
Аж тут із куточка озвався
Сирітка , ще малий хлопчак.
Найкраще слово в світі – «мама»
І всі сказали: «мама». Так .

Вчитель. Найкраще в світі слово « мама». Для всіх присутніх мам і всіх майбутніх мам дівчатка підготували в подарунок пісню « Дощик».
Пісня « Дощик»
Вчитель: Ми віримо і знаємо , що наші мами найкращі. А зараз час конкурсів.
  Конкурс «Знайди свою дитину».
Із завязаними очима знайти свою дитину. Учні стоять в колі , мами – в центрі кола. Дається музичний фон. Запрошуються мами.
   Конкурс «Відповідай»
Мами пишуть на листках паперу відповіді, а учні відповідають.
-Коли день народження у мами?
-Який улюблений колір у мами?
-Які квіти любить мама?
-Яка улюблена страва у мами?
-Що мама любить робити найбільше?
    Конкурс «Розвішай одяг»
Потрібно взяти прищіпки і розвісити одяг на мотузці. Перемагає той, хто швидше впорається із цим завданням. (2 учнів)
    Конкурс «Збери одяг»
Уявіть, що почався дощ і потрібно швидко зібрати одяг з мотузки.

Вчитель. Діти, а мамина чи татова мама для вас хто? Так, це бабуся.
Бабуся! Чи є на світі краща людина? Ні! Скільки вона пережила, але яка ніжна, щира! Скільки вона не доспала ночей, голублячи онучат! Подивіться у бабусині очі, діти. Які вони щирі! У них не побачиш ні лукавства, ні хитрощів. Це погляд добра і любові. І хоч горе не обходило бабусиної хати, особливим блиском світилися очі бабусі тоді, коли приїжджали до неї онучата. У кожної бабусі  своє життя, своя доля.
      Учні вірші
Моя бабуся люба, гарна й мила,
Вона найкраща від усіх людей.
І хоч вона вже трохи посивіла,
Але так щиро любить нас, дітей.
Бажаєм вам сто років жити
Без сліз, без горя , без журби!
Хай з вами буде щастя і здоровя
На многі літа, назавжди.
Хай в житті вам радість буде,
Процвітайте , як той цвіт.
Дай же, Боже, любим бабцям
Многих , добрих, щасних літ.

Сміється сонце – я сміюсь,
Всміхається бабуся,
Я в добрі очі їй дивлюсь –
Ніяк не надивлюся.
Хай вам сонце сміється,
Хай добро вам ведеться,
Хай годинник вам повільно лічить вік
А Бог дарує многих, благих літ.
       
Пісня « Добрий день , бабусю»

Вчитель. Слово «мати» нерозривно повязане зі сміхом та радістю. Діти підготували для всіх присутніх декілька смішинок.
                      Сиве волосся
-Ти неможливий , синку! Від твоєї неслухняності в мене сивіє волосся!
-А ти, мабуть, мамо, теж була неслухняна, коли була малою, адже бабуся  зовсім сива.
                        Таємниця
-Здається, синку, ти вчора не був у школі? – питає мати.
-Це тобі, напевно, вчителька сказала? Ох , ці жінки…Ніколи вони не вміють тримати таємницю.
                        Мати більше говорить
-Чому ми кажемо «материнська мова»?
-Бо мати більше говорить, ніж батько.
                         Мама знає
-Мамо, ти знаєш ту вазу, яка переходить у нашій родині з покоління в покоління?
-Авжеж, знаю, то й що?
-Так-от, моє покоління її щойно розбило.
                          На завтра
-Знову мокрі черевики?! – лає Вітю мати. –
Ти , мабуть, в усіх калюжах встиг побувати?
-Що ви , мамо, - каже Вітя, - не хвилюйтесь дуже,
Ще й на завтра залишилось чотири калюжі.


Ведуча 1. Шановні жінки . Всі учні класу щиро вітають вас зі святом весни. Бажаємо  щастя, здоровя, достатку, сонячної долі. Хай ваші діти і онуки приносять завжди вам тільки радість. А в подарунок вам учні підготували пісню « Пісня про матусю».
        Пісня « Пісня про матусю»
Ведуча 2. Сьогодні, під час свята, всі найкращі слова були присвячені матері. Коротке слово – мама , але які надлюдські глибини скарбів містить воно в собі! Ціле її  життя з серця до своїх дітей. Ціле її життя – це терпіння, самопожертва, пробачення  провин.
                        Наші мами
Памятаймо, милі діти,
Памятаймо завжди з вами,
Що для нас в усьому світі,
Найдорожчі – наші мами!
Нам маленьким і дорослим –
Все дають вони з любовю:
Ніжне серце, світлий розум,
Сили нашому здоровю.
Як ставали ми на ноги,
Перший крок наш був – до мами!
Радість маєм чи тривогу –
Серце мами завжди з нами.
Де сини її та дочки –
Завжди там вона думками.
Пишем в класі ми на дошці
Наше перше слово – мама!
Найдорожчі мамі діти,
Дітям мама їх – так само.
Треба вчитись і робити
Так, щоб радувати маму!
А як вивчитесь з літами,
Вдячні мамі за турботу,
І поїдете від мами
В інший край десь на роботу - 
Хай усі запамятають:
І листи , і телеграми
Шліть туди , де їх чекають,
Виглядають ваші мами.
Вчитель .
-Дорогі наші гості!  Ми  щиро вітаємо зі святом всіх жінок.  Від усієї душі бажаємо Вам доброго здоров’я і нев’янучої краси. Нехай у ваших домівках панує спокій і затишок. Хай вам ваші діти приносять тільки радість!  Нехай ваше життя буде безхмарним, доля – щасливою на своїй квітучій землі, поміж рідних людей. Щасти Вам!